Попередження про шкоду від спалювання опалого листя.

Дата: 01.11.2018 14:02

Шановні мешканці !

Не спалюйте опале листя та інше різноманітне сміття! Шкода від спалювання надзвичайно велика та небезпечна.  На жаль, мало хто надає цьому значення.

По-перше, дим від спаленого листя завдає не абиякої шкоди здоров’ю, бо він складається з дрібних часточок, в яких містяться отруйні подразнюючі речовини та канцерогенні компоненти. При попаданні в органи дихання людини, можуть спричинити виникнення гострих респіраторних захворювань та,навіть, призвести до приступів астми у деяких людей.

По-друге, при спалюванні трави на присадибних ділянках, існує дуже велика вірогідність перекидання вогню на інші ділянки, що призводить до загрози лісових пожеж та загорання житлових будинків.

Крім того, спираючись на законодавство України, існує відповідальність за спалювання листя. Згідно ст. 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», ст. 9 і 12 Закону України «Про охорону природного навколишнього середовища», ст. 27 Закону України «Про рослинний світ» забороняється спалювання сухої трави. Відповідальність за порушення цієї норми передбачена ст. 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Шановні мешканці, давайте будемо дбати про своє здоров’я та здоров’я інших людей, а також про наше з вами довкілля!