ОГОЛОШЕННЯ

Пісочинська селищна рада закликає громадян дотримуватися правил перебування у природних екосистемах!

Протягом 2022 року на території громади виникло 24 пожежі на відкритих територіях та у природних екосистемах  загальною площею 40, 2 тис. м2. Найчастіше така негативна тенденція спостерігається як тільки громадяни масово починають спалювати сміття на присадибних ділянках та навмисно випалюють сухостій на полях. Тож, вогнеборці продовжують ліквідовувати численні пожежі сухої трави, сміття, очерету, тощо. Служба порятунку, Пісочинська селищна рада  закликає усіх суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі у природних екосистемах! Перш за все, не слід розводити відкритий вогонь біля лісової зони, в полях, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.  Категорично заборонено випалювати сміття та рослинні залишки! Пам'ятайте, що пожежі в екосистемах також можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, руйнування родючого шару ґрунту та загибель тварин. НАГАДУЄМО: у Харківській області на період дії воєнного стану заборонено відвідування лісів та полювання. Відповідне розпорядження 8 серпня 2022 підписав голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

15:29:38 31.03.2023

Великі газові балони: як використовувати безпечно?

Попри зовнішню міцність і надійність, великі балони можуть наробити біди.  Ось головні правила, яких слід дотримуватися, щоб вберегти себе та оточуючих від небезпеки: - Використовуйте великі балони лише в приватному секторі. Розміщувати їх у багатоповерхівках чи високих будинках заборонено. - Обслуговувати та заправляти їх можна тільки у спеціальних організаціях. Не заправляйте балони на АЗС чи з автомобільних цистерн для перевезення газу. - Балон слід наповнювати не більше, ніж на 85% від його обʼєму. Решта обʼєму потрібна, щоб залишалося місце для розширення газу при зміні температури. - Розташовуйте балон якнайдалі від сонячних променів на відстані не менше 0,5 м від газової плити, 1 м від нагрівальних приладів. - У приміщенні, де розташований балон, має бути справна система вентиляції. Також варто щодня провітрювати це приміщення. - Регулярно перевіряйте, щоб на балоні та шлангу, приєднаному до нього, не було ніяких пошкоджень. Дотримуйтеся правил безпеки! Вони рятують життя!

11:46:41 17.02.2023

Подбайте про безпеку оселі — придбайте додому вогнегасник

- Зберігайте в недоступних для дітей місцях та якомога далі від прямих сонячних променів та джерел нагрівання. - Вивчіть інструкцію з використання заздалегідь, щоби не розгубитися в екстреній ситуації. - Стежте за терміном придатності вогнегасника та оновлюйте його вчасно.

08:38:51 06.02.2023

Подбайте про детектор чадного газу в оселі

Чадний газ — одна з найпоширеніших причин нещасних випадків в оселях, які опалюються завдяки пічкам, камінам або газовим колонкам. Чому так? Чадний газ непомітний для зору й абсолютно невідчутний та здатен призвести до біди за лічені хвилини. Зазвичай під дією чадного газу людина втрачає свідомість, може отруїтись і, навіть, померти. Встановлення детектору чадного газу в приміщенні може вберегти ваше життя! Перед тим, як розпалювати пічку — перевірте димохід та чи немає тріщин, через які чадний газ може потрапити до вашої оселі. Бережіть себе!

12:29:22 02.02.2023

УВАГА! НЕБЕЗПЕКА!

Газовий балончик вибухнув у багатоповерхівці! Кількість таких випадків зростає з кожним днем. Це стається через неправильне використання туристичних пальників та газових балончиків до них: - Зберігання балону на балконі: від різкого перепаду температур він може вибухнути. - Порушення герметичності балону або його неправильне приєднання до пальника. - Використання біля легкозаймистих предметів. - Тривале використання пальника та надто великий посуд. Оптимальний розмір посуду для пальника — на одну порцію. - Несертифіковані пальники та балони поганої якості. - Газовий туристичний пальник має використовуватися лише на відкритому повітрі. Не рекомендуємо користуватися ним вдома! Дотримуйтеся правил безпеки. Вони рятують життя!

09:57:17 31.01.2023

Крижаний полон: рятувальники розповідають як допомогти людині, яка провалилася під лід

Алгоритм дій: • викличте рятувальників і, якщо впевнені у своїх силах, починайте порятунок самостійно, до прибуття фахівців; • не йдіть по кризі до потерпілого, а повзіть, так Ви збільшите площу і зменшите ризик, що крига трісне; • не наближайтеся ближче ніж на 3-5 метри; • у жодному разі не давайте потопаючому руку, скористайтеся дошкою, ременем, шарфом, гілкою, мотузкою тощо; • подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть з небезпечної зони. На березі потерпілому потрібно якнайшвидше потрапити у тепле приміщення, переодягнутися в сухий одяг. Людину мають оглянути медики. Бережіть себе! Заради власної безпеки утримайтеся від виходу на лід!

11:46:40 15.01.2023

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ЛЬОДУ

Потурбуйтесь, щоб зима пройшла для вас безпечно! - Не виходьте на лід під час сильного перепаду температури й потепління. - Якщо товщина та міцність льоду невідомі — не ступайте на нього. - Переходьте водойми тільки в спеціально позначених та обладнаних для цього місцях. - Візьміть із собою палицю для перевірки міцності льоду. Не перевіряйте товщину криги ударами ніг. - Не збирайтеся великими групами в одному місці на кризі. - Якщо лід почав тріщати — негайно повертайтеся на берег. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні від льоду. - Оминайте ділянки, вкриті товстим шаром снігу (там тонший лід). - Не вживайте спиртні напої біля водойм. - Катайтеся на ковзанах лише в перевірених та спеціально облаштованих місцях. - Пояснюйте дітям про небезпеку тонкої криги та пильнуйте за їхнім дозвіллям.

08:34:15 07.01.2023