A A A K K K
для людей із порушенням зору
Пісочинська селищна рада
Харківська область

ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ

Пісочинська селищна рада закликає громадян дотримуватися правил перебування у природних екосистемах!

Протягом 2022 року на території громади виникло 24 пожежі на відкритих територіях та у природних екосистемах  загальною площею 40, 2 тис. м2.
Найчастіше така негативна тенденція спостерігається як тільки громадяни масово починають спалювати сміття на присадибних ділянках та навмисно випалюють сухостій на полях. Тож, вогнеборці продовжують ліквідовувати численні пожежі сухої трави, сміття, очерету, тощо.

Служба порятунку, Пісочинська селищна рада  закликає усіх суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі у природних екосистемах!

Перш за все, не слід розводити відкритий вогонь біля лісової зони, в полях, а також залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці. 
Категорично заборонено випалювати сміття та рослинні залишки!
Пам'ятайте, що пожежі в екосистемах також можуть спричинити тяжкі наслідки, зокрема, неконтрольоване поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди, руйнування родючого шару ґрунту та загибель тварин.

НАГАДУЄМО: у Харківській області на період дії воєнного стану заборонено відвідування лісів та полювання. Відповідне розпорядження 8 серпня 2022 підписав голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

CIVIC — міжнародна організація, яка займається посиленням захисту цивільного населення в умовах конфлікту

Місія CIVIC полягає у співпраці зі сторонами конфлікту та цивільними особами для розробки і впровадження рішень, які запобігають та зменшують шкоду цивільному населенню. Ми працюємо безпосередньо з урядами, збройними силами, іншими суб’єктами сектору безпеки та оборони, а також громадами, які постраждали від конфлікту, щоб знайти практичні рішення для мінімізації шкоди цивільному населенню. CIVIC успішно працює в Україні з 2017 року і зосереджує свою діяльність на трьох ключових напрямах: 1) CIVIC надає підтримку місцевій владі у створенні робочих груп з питань захисту цивільного населення у громадах, що мають на меті вивчення потреб і викликів у захисті мешканців громад, зокрема вразливих груп населення, та підходів до їх вирішення; 2) CIVIC сприяє діалогу між громадами, що зазнали впливу воєнних дій, та Збройними силами України (ЗСУ), зокрема офіцерами цивільно-військового співробітництва, для виявлення проблем і потреб захисту місцевих жителів, а також пошуку спільних шляхів їх вирішення; 3) CIVIC співпрацює зі ЗСУ, надаючи їм спеціальні знання та навички щодо захисту цивільного населення під час збройних конфліктів, а також надає експертну підтримку ЗСУ щодо розробки політик та підходів до захисту цивільного населення, відповідно до стандартів НАТО. CIVIC сприяє розробці та затвердженню – а у майбутньому й впровадженню Національної стратегії захисту цивільного населення у збройних конфліктах до 2030 року. Команда CIVIC розробила навчальні програми та проводить їх для різних категорій військових – на основі реальних сценаріїв війни в Україні. У 2023 році це навчання пройшли близько 450 військовослужбовців.

09:37:13 15.02.2024

НАГАДУЄМО ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ ПРИ ВИКОРИСТАННІ ПІЧНОГО ОПАЛЕННЯ

. Під час використання пічного опалення не можна: - залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними дітям; - користуватися печами, які мають тріщини; - розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором; - сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали; - застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини; - здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки; -залишати поблизу печі легкозаймисті речі; розміщувати меблі ближче одного метра до печі; - зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу; - не закривати вентиляційні решітки і не заклеювати кватирки в приміщенні, де встановлені газові прилади. Що потрібно зробити перед опалювальним сезоном: - біля кожної печі та котла перед топковим отвором на підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 на 0,7 м; - перед початком, а також впродовж усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання; усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені; попіл та шлаки, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця. Перед запалюванням газового приладу слід відкрити вікно чи кватирку і перевірити провітрювач, який встановлений у пластиковій рамі (повинен бути відкритим та допускати повітря у приміщення), опісля — перевірити наявність тяги у вентиляційному димовому каналі і лише після цього запалювати газовий прилад. Дотримуйтесь правил пожежної безпеки. При виникненні пожежі негайно викликайте рятувальників за номером телефону «101» або «112». 

19:22:00 12.01.2024

НЕБЕЗПЕКА: ЧАДНИЙ ГАЗ

Чадний газ — поширена причина нещасних випадків в оселях, що опалюються завдяки пічкам, камінам або газовим колонкам. Чадний газ непомітний для зору, абсолютно невідчутний і здатен призвести до біди за лічені хвилини. Зазвичай під його дією людина втрачає свідомість, може отруїтись і, навіть, померти. Перед тим, як розпалювати пічку — перевірте димохід та чи немає тріщин, через які чадний газ може потрапити до вашої оселі. Встановлення детектору чадного газу в приміщенні може вберегти ваше життя! Бережіть себе та оточуючих!

13:43:37 07.11.2023

Не провокуй пожеж в екосистемах!

Служба порятунку закликає громадян не провокувати пожежі в екосистемах! На цих вихідних на Харківщині спостерігатиметься надзвичайний рівень пожежної небезпеки, що сприятиме виникненню пожеж в природних екосистемах. Лише один непогашений сірник за таких умов може спричинити масштабне загоряння лісового масиву, поля, знищити приватні будинки та навіть призвести до загибелі людей. Щодня вогнеборці ліквідовують десятки пожеж у природних екосистемах. В умовах війни такі пожежі стають додатковим навантаженням на підрозділи ДСНС. Замість ліквідації наслідків воєнної агресії рф і порятунку людей, надзвичайники змушені виїжджати на гасіння сухостою. Тож, з метою попередження виникнення таких пожеж @ГУ ДСНС України у Харківській області закликає населення не провокувати пожежі у природних екосистемах країни. Шановні громадяни! Не допомагайте ворогу!  Неухильно дотримуйтеся правил пожежної безпеки та не провокуйте пожежі у екосистемах. Самовільне спалювання листя та сухої трави – поза законом! Пам'ятайте, що такі дії можуть спричинити тяжкі наслідки, такі як руйнування родючого шару ґрунту, загибель тварин, а також неконтрольоване поширення вогню! Заборонено: - розводити відкритий вогонь біля лісової зони та в полях; - залишати недопалки та сірники поблизу сухостоїв; - випалювати сміття та рослинні залишки. Пам'ятайте, пожежі в екосистемах можуть спричинити поширення вогню на житлові будинки та поруч розташовані споруди! Окрім цього, випалювання сухостою на деокупованих територіях, або на територіях, де велись інтенсивні бойові дії, - може призвести до детонування боєприпасів, інженерних мін чи саморобних вибухових пристроїв, що не розірвались. Це вкрай небезпечно для життя, у тому числі для життя рятувальників, які будуть гасити пожежі сухої трави на відкритих місцевостях.

11:54:48 05.08.2023

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь