Пісочинська селищна об'єднана територіальна громада

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ

УВАГА! АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ (АЧС)

Африканська чума свиней (АЧС) – особливо небезпечна висококонтагіозна вірусна хвороба домашніх і диких свиней, що характеризується швидким поширенням, високим ступенем смертності. Гине до 100% захворілих свиней. Африканська чума свиней не становить небезпеки для здоров’я людей. Лікарські засоби для профілактики і лікування АЧС відсутні! Джерелом хвороби є хворі свині, які виділяють вірус з сечею, калом, витіканнями з носа та іншими виділеннями. Передача захворювання здоровим тваринам може здійснюватися через заражені вірусом корми, підстилку, гній, трупи і продукти забою тварин (м'ясо, м'ясопродукти, кров). Клінічні ознаки захворювання: від зараження до появи клінічних ознак проходить 2-7 днів; у тварин підвищується температура тіла до 42 ºС, з’являються задишка, кашель, пропадає апетит, посилюється спрага, відзначаються напади блювоти і паралічу задніх кінцівок, на шкірі внутрішньої поверхні стегон, на животі, шиї, біля основи вух, на п'ятачку і хвості стають помітні червоно- фіолетові плями. Смерть настає на 1-5 день, рідше пізніше.  Щоб уникнути виникнення і розповсюдження африканської чуми свиней необхідно дотримуватися таких заходів: - проводити щоденний огляд свиней з метою своєчасного виявлення можливого захворювання тварин; - не згодовувати свиням харчові відходи і відходи, отримані після забою свиней, без термічної обробки ( проварювання) ; - не купувати корми і кормові добавки невідомого походження у невстановлених торгових місцях (обов’язкові наявність документів, що підтверджують походження та безпеку кормів, наявність дозволу на торгівлю і т.д.); - не купувати живих свиней, м’ясо та м’ясопродукти у невстановлених торгових точках, без ветеринарних супровідних документів; - допускати ветеринарних лікарів на територію приватних подвір’їв для огляду свиней та проведення заходів;  - не допускати відвідування особистих подвір'їв сторонніми особами; постійно вести боротьбу з гризунами; - не завозити свиней без узгодження з Державною ветеринарною службою району з інших регіонів.         В господарствах незалежно від форм власності, якщо було виявлено хворих свиней або масову їх загибель, потрібно терміново інформувати спеціалістів ветеринарної медицини господарства, зав. ветлікарнями, ветдільницями в зоні обслуговування, або спеціалістів державної установи ветмедицини в районі про зазначену ситуацію, а також місцеві органи самоврядування. ПАМ'ЯТАЙТЕ: Виконання Вами цих рекомендацій – спрямоване на попередження заносу АЧС на територію Ваших подвір’їв та запобігання економічних збитків!

08:56 21.06.2019

ОСНОВНІ ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ НА ВОДІ.

Шановні мешканці громади! В зв`язку з настанням літнього періоду нагадуємо про основні правила безпеки на воді. Безпечніше плавати у світлий час доби, у спокійну безвітряну погоду при температурі води не нижче +17С, повітря - не нижче +20С. Щоби зберегти своє здоров'я та навіть життя, дотримуйтесь простих правил: 1. Купайтесь на безпечних пляжах: - плавайте тільки в спеціально відведених і обладнаних для цього місцях, що відповідають вимогам безпеки; - не стрибайте у воду в місцях, де невідомі глибина та стан дна. 2. Не ризикуйте життям заради азарту чи жарту: - не підпливайте до моторних суден, вітрильників, веслових човнів та інших плавзасобів; - не залазьте на технічні споруди, попереджувальні знаки та ін. 3. Наглядайте за дітьми: - не дозволяйте дітям купатися самостійно і довго перебувати під водою, затримавши дихання. 4. Розділяйте час купання та споживання їжі й алкоголю: - після прийому їжі плавати можна не раніше, ніж через 1,52 години; - не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння. ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ УТОПЛЕННІ. 1. Перш за все, постраждалого необхідно якнайшвидше доставити до берега та викликати екстрену допомогу 103. 2. Очистіть ротову порожнину потерпілого від піску та водоростей і переверніть потерпілого, аби вода витекла з верхніх дихальних шляхів (дітей тримають за ноги, головою донизу). 3. Якщо людина не дихає, починайте штучне дихання: - затисніть потерпілому носа, вдихніть повітря та видихніть в рот потерпілому; - повторюйте процедуру з інтервалом в 4 5 секунд. Маленьким дітям штучне дихання роблять, одночасно вдуваючи повітря в рот та ніс; - якщо відсутнє серцебиття, починайте робити непрямий масаж серця: *покладіть потерпілого на рівну, тверду поверхню; *покладіть свої долоні (одна на одну) на груди потерпілому; *випряміть руки в ліктях і всією своєю вагою натисніть на неї; *зробіть не менше 30 натискань, тривалість кожного близько 1 секунди; *коли потерпілий прийшов до тями, його слід зігріти: закутайте його в ковдру, за можливості дайте теплий солодкий чай.      Обов’язково дочекайтесь медиків! Ускладнення від утоплення можуть бути відкладеними і проявитися не відразу.  Будьте пильними, бережіть себе та дітей!

08:48 17.06.2019