ТРІЙЦЯ

Дата: 16.06.2019 07:00

16 червня 2019 року, через сім тижнів після Великодня,  православні християни відзначають Велике свято – Трійцю. Воно встановлено на згадку про зішестя Святого Духа на апостолів у вигляді вогненних язиків. Свято також називається П’ятидесятницею і днем народження Церкви.

«Коли Всевишній, зійшовши, змішав мови, то тим розділив народи, а коли послав вогненні язики, призвав всіх до єднання, та ось ми всі одностайно прославляємо Всесвятого Духа».

Трійця в народі називається «зеленими святами». У цей день прихожани приходять до церкви з букетами лугових квітів або гілками дерев, а вулиці та будинки прийнято прикрашати гілками берези. Польові квіти, які побували в церкві, засушують і зберігають за іконами. У цей день починається Петрів піст, який закінчується 12 липня, на свято Петра і Павла.

Шановні мешканці громади! Щиро вітаємо Вас зі світлим православним святом! Бажаємо Вам завжди відчувати Божу благодать, любов і милосердя! Нехай у наших родинах завжди панує злагода та добробут!