Вітаємо зі святом – Пісочинська громада готується святкувати Івана Купала!

Дата: 05.07.2019 21:21

В ніч з 06 на 07 липня відзначається Івана Купала (Іванів день). Єдність з природою дуже важлива у цей день. Існує повір’я, що сонце, вода, вогонь мають змогу очищувати людину як фізично, так і духовно.

Обряди на Івана Купала починаються рано вранці 06 липня: зі сходом сонця бажано вмитися свіжою ранковою росою або викупатися у річці. Наші предки вірили, що рослини у цей день наповнювалися особливими цілющими властивостями. Вони поповнювали запаси трав, які згодом використовували для ворожінь, обрядів, лікування. Особливим успіхом вважалося знайти у ніч Івана Купала цвіт папороті, який розпускається всього на кілька хвилин, а потім зникає. Вважалося, що завдяки йому можна відшукати зариті скарби та навчитися розуміти мову тварин.

Молоді люди придивлялися один до одного і шукали собі пару. Коли ж вибір був зроблений, то дівчина і хлопець перестрибували разом через багаття, тримаючись за руки. Якщо пара перестрибнула, не розтуляючи рук, то їхній шлюб буде міцний і щасливий. Дуже поширене було ворожіння на вінку. Дівчата запалювали свічки та прикрашали їм вінок, після чого опускали його в річку. Якщо вінок не потонув і свічки не згасли, то у цьому році дівчина обов’язково виходила заміж.

Яскраві обряди та традиції свята передаються від покоління до покоління. Це поєднує нас з пам’яттю наших предків, зберігає нашу культуру та національні традіції.

Сьогодні ми ще раз запрошуємо Вас на свято Івана Купала!

Початок гулянь о 16.00, місце святкування - сел. Пісочин, сосновий бір мікрорайону "Мобіль"! ЧЕКАЄМО НА ВАС!!!