ХАРКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ ЦЕНТР ЗАЙНЯТОСТІ ПОВІДОМЛЯЄ!!!

Дата: 10.07.2019 17:42

ІНСТИТУТ КАР’ЄРНОГО РАДНИКА - ЩО ЦЕ ТАКЕ?
З 1 січня 2019 року набрав чинності новий Порядок реєстраціі?, перереєстраціі? безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу (далі - Порядок). Це один з кроків модернізаціі? служби заи?нятості, що сприятиме продуктивному працевлаштуванню
Для покращення сервісного обслуговування клієнтів та забезпечення працевлаштування громадян, виникла необхідність у поєднанні їх вмінь, досвіду та навичок з вимогами сучасного ринку праці.
З цією метою у державній службі заи?нятості запроваджено концептуально новии?, індивідуальнии? підхід для кожного шукача роботи – інститут кар’єрного радника.
Фахівець центру заи?нятості, якии? виконує функції кар’єрного радника, надає послуги особам, які шукають роботу та зареєстрованим безробітним, здіи?снює супровід таких осіб з метою і?х подальшого працевлаштування. Тобто, радник консультує шукачів роботи щодо наявності вакантних посад, надає інформацію про заходи для самостіи?ного працевлаштування або започаткування підприємницькоі? діяльності, допомагає скласти резюме, обрати варіант для можливоі? професіи?ноі? підготовки або перепідготовки відповідно до потреб ринку праці, а у разі необхідності – направить на проведення профдіагностики та спеціалізованих тестів, які дозволять визначити рівень професіи?ноі? кваліфікаціі?.
У Порядку також закріплено систему профілювання безробітних і шукачів роботи, тобто систему оцінки ступеню мотиваціі? до праці особи, яка шукає роботу, чи зареєстрованого безробітного, попиту на професію на ринку праці, можливості працевлаштування, ризику тривалого безробіття та визначення обсягу і видів послуг, які надаються з метою повернення шукачів роботи на ринок праці.
За результатами профілювання кар'єрнии? радник спільно з безробітним складає індивідуальнии? план працевлаштування, який визначає комплекс заходів, строки та періодичність і?х надання, зобов’язання сторін щодо виконання цього плану. Тобто, Індивідуальнии? план – це програма зареєстрованого безробітного з пошуку роботи та кар’єрного радника щодо здійснення супроводу та організацію надання послуг.
Очікується, що такий індивідуальний підхід з боку кар’єрного радника підвищить ефективність співпраці державної служби зайнятості з роботодавцями, оскільки працівники, працевлаштовані за сприяння кар’єрних радників, відповідатимуть потребам та запитам конкретних роботодавців.
Запроваджені новації удосконалюють сервісне обслуговування клієнтів, забезпечуючи і?х активну участь у пошуку роботи, прискорюють працевлаштування громадян, а також сприяють підвищенню конкурентоспроможності безробітних на ринку праці та успішніи? побудові і?х кар’єри.
З будь – яких питань, отримання консультацій, реєстрації та для пошуку роботи, звертайтеся до Харківської районної філії ХОЦЗ за адресою: м.Харків, вул. Святодухівська. 5 (станція метро «Захисників України»), тел.732-45-05