Зі святом Преображення Господнього!

Дата: 19.08.2019 08:05

Шановні мешканці громади! Вітаємо Вас зі світлим православним святом Преображення Господнього!

19 серпня православні віруючі відзначають свято Преображення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа. Віруючі Ізраїлю та Греції для благословення та на знак подяки Богу приносили до храмів запашні грона винограду. У країнах, де виноград не росте, стали освячувати яблука. Так у наших предків  свято отримало назву Яблучний Спас.

У цей день плоди обов`язково освячували в церкві, а потім з них пекли пироги, варили варення. Дівчата ворожили на яблуках — витягали навмання яблуко з кошика. Яке яблучко випаде, такому й судженому бути. Соковитий, солодкий плід обіцяв міцне та щасливе сімейне життя. Яблучний Спас особливо шанувався у наших предків: у селах завжди влаштовувалися народні гуляння з піснями та танцями, во славу Божу пригощали жебраків. Яблука були незмінним частуванням на святковому столі. Крім яблук на столі обов’язково був присутній мед, адже на Спас він вважався найкращим, запашним та солодким.

Шановні мешканці Пісочинської громади! Нехай у кожній родині завжди панують любов і злагода, серця наповнюються Божою благодаттю, а міцне здоров’я стане запорукою щасливого довголіття! Зі святом!