29 січня - День пам’яті Героїв Крут.

Дата: 29.01.2020 08:12

Саме в цей день  29 січня 2018 року Загін Вільного Козацтва армії УНР, помічний студентський курінь та юнацька школа – всього близько чотирьох сотень вояків тримали оборону біля залізничної станції Крути проти 4-тисячного підрозділу Червоної гвардії, сформованого зі петроградських і московських червоногвардійців, а також матросів Балтійського флоту. За свідченням учасників подій ймовірно вбито було близько 300 осіб з українського боку.

29 січня 1991 року в Крутах було встановлено березовий хрест та відбувся перший громадський мітинг. На початку 2012 року на місці дерев’яного хреста на Аскольдовій могилі було встановлено справжній пам’ятник: виготовлений із дорогого каменя «козацький хрест», у центрі якого висічений тризуб, під яким символічна цитата із святого Євангелія : «Найбільша любов — життя покласти за друзів».

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять молодих воїнів, загиблих в бою під Крутами. МИ ПАМ’ЯТАЄМО!…