До Дня вишиванки. Видатні Майстрині Березівки.

Дата: 18.05.2020 10:24

На передодні свята - Дня вишиванки хочеться згадати жінок-майстринь із селища Березівка.

50 років, із 1946 по 1996 рік, існувало унікальне підприємство від фабрики «Україна» цех філія ручної вишивки. Тут понад 100 жінок пройшли свій трудовий шлях вишивальницями. Вони вишивали неперевершеної краси національні сорочки, плаття, ексклюзивні костюми для учасників художньої самодіяльності України, Росії, Молдовії. Виконували спецзамовлення для відомих в усьому світі виконавців та творчих колективів.

Серед замовників були Український державний академічний хор ім. Григорія Вірьовки, академічна хорова капела « Думка», народні артисти Микола Манойло, Анатолій Солов’яненко, Раїса Кириченко та інші.

Філія ручного вишивання була дуже популярною, адже підібрався  надзвичайно фаховий колектив. Багато майстринь було нагороджено Почесними грамотами, дипломами « Кращий по професії. Деяким присвоєні звання « Майстер-художник 1-го класу» та « Майстер вищого класу». Надія Гапченко нагороджена орденом Трудового Червоного Прапора, а бригадир Андрієнко Ю.Т. отримала орден Леніна.

Жінки уміли не тільки добре трудитися, а й співати. Вони вишивали і співали пісні. Народився ансамбль « Вишиванка», його керівником стала вишивальниця Шевченко Н.А. Більше 30-ти років колектив дарував людям мелодійні, душевні пісні.

Учасниці « Вишиванки» самостійно шили для себе ексклюзивне сценічне вбрання, оздобивши його ручною вишивкою.

Національні сорочки, вишиті руками березівських майстринь продовжують жити майже у кожній сім’ї селища Березівка.