Вітаємо з Днем Святих апостолів Петра і Павла!

Дата: 12.07.2020 07:00

Сьогодні православні християни відзначають велике свято - День Святих апостолів Петра і Павла (Петрів день). Цей день вважається святом рибалок, адже до покликання на апостольське служіння Петро був ловцем риби.

11 липня завершився Петрів піст і у наших предків починалися гуляння, які тривали до першого Спаса. Напередодні свята молодь йшла у полі зустрічати світанок - вважалося, що сонце у цей день було особливим. Влаштовувалися гуляння, хороводи та катання на гойдалках. До свята ретельно готувалися, адже день Петра і Павла символізував закінчення купальських свят. Люди наводили порядки у своїх будинках і дворах, робили букети та вінки з різних польових квітів, йшли з ними на церковну службу. Після служби влаштовували справжні свята з піснями, танцями та змаганнями. У цей день було прийнято влаштовувати святкові сімейні обіди.

Шановні мешканці Пісочинської громади! Бажаємо Вам завжди відчувати Божу благодать, щастя у сімейному колі та жити у гармонії з природою! Миру,  злагоди та  добробуту! Зі святом!