Увага! Інформує головний лікар КНП Пісочинської селищної "ЦПМД №2 Харківського району" Любов Канцедал

Дата: 16.08.2020 14:46

Наразі актуальною проблемою в сьому світі є коронавірус ( COVID-19). Майже щодня на території Пісочинської ОТГ виявляються випадки захворювання.
Встановлено, що вірус дуже швидко поширюється повітряно-крапельним шляхом, захворювання протікає із усіма симптомами ОРВІ, зокрема з високою температурою і кашлем, а у більш складних випадках - пневмонія, що охоплює обидві легені .Найбільший ризик ускладнень мають люди старші за 60 років із супутніми важкими захворюваннями.
Вірус не циркулює у повітрі, не здатний переміщатися на далекі відстані. Він передається через крапельки слизу, які виділяє хвора людина під час чхання чи кашлю, а також через забруднені цим слизом предмети та руки.
Тому відстань , уникання скупчення людей, використання маски в місцях скупчення людей, самоізоляція населення з респіраторними симптомами та належна гігієна рук (часте ретельне миття й обробка антисептиками) – це гарантія безпеки.
Перебіг хвороби переважно не є тяжким. Однак, недооцінювати небезпеку коронавірусу так само не можна, як і піддаватися панічним настроям.
Важливо дослухатися до рекомендацій і зберігати спокій!
Негайно повідомляти свого сімейного лікаря за телефоном 067-579-24-36; 050- 377-24-36 та залишатися вдома якщо:
* У Вас з'явилися симптоми застуди (підвищення температури тіла, кашель ,нежить ,біль у грудній клітці , тощо ) .
* Ви були в контакті з підтвердженим випадком на СOVID -19.
Бережіть себе та будьте здорові!

З повагою до Вас,
Головний лікар КНП Пісочинської селищної ради