A A A K K K
для людей із порушенням зору
Пісочинська селищна рада
Харківська область

Профілактика отруєнь грибами

Дата: 21.09.2020 10:40
Кількість переглядів: 428

Фото без опису

Шановні мешканці! Кінець літа і перша половина осені - сезон збору грибів. Саме на цей період припадає пік отруєнь грибами. Отруєння грибами може мати дуже серйозні наслідки для здоров'я, тому дуже важливо знати, як вчасно розпізнати його і надати першу допомогу. Тяжкість отруєння грибами буде залежати від того, який саме гриб викликав отруєння. Отруїтися можна не тільки власне отруйними грибами, але і умовно їстівними (якщо вони були неправильно приготовлені) і навіть їстівними грибами, які виросли в екологічно неблагополучних районах і в результаті нагромадили шкідливі речовини. Також важливо пам'ятати, що діти і літні люди переносять отруєння грибами найбільш важко.

Більшість отруєнь обумовлені вживанням пластинчатих отруйних грибів (насамперед, блідої поганки), які помилково сприймаються за їстівні печериці та сироїжки. Характерні ознаки отруєння — нудота, блювота, біль у животі, розлад шлунку, підвищення температури тіла. Симптоми з’являються через 30-60 хвилин після вживання неякісних страв зі сироїжок, недоварених осінніх опеньків, несправжніх дощовиків тощо. Такі отруєння здебільшого не призводять до летальності, однак можуть мати серйозні наслідки для системи травлення, тому легковажити не можна.  Галюцинації, розлад або втрата свідомості, порушення дихання та серцевої діяльності з’являються через дві години, або раніше, після вживання червоних мухоморів, волоконниць, отруйні речовини яких вражають нервову систему. Якщо постраждалому не надати медичну допомогу у перші години, то врятувати його життя медикам буде складно. Найотруйнішими є токсини блідої поганки, мухоморів білого і смердючого, сморжів і деяких інших грибів. Отрута, потрапивши до шлунку, протягом тривалого часу (до 3-ох діб) може не викликати жодних симптомів. Запаморочення, нудота, сильна спрага, судоми, посиніння губ, нігтів, похолодіння рук та ніг — все це виникає, коли отруйні речовини досягають мозку. До смертельно небезпечних грибів належить і свинушка тонка. Отруєння такими неїстівними грибами переважно смертельне, навіть за своєчасного надання медичної допомоги. 

Для попередження отруєнню грибами, ми рекомендуємо Вам заходи та правила, які необхідні для виконання кожній людині:

 • Купуйте гриби тільки у відведених для їх продажу місцях (магазинах, теплицях, спеціалізованих кіосках), особливо уникайте стихійних ринків.

• Не збирайте гриби:  якщо не впевнені, що знаєте їх; поблизу транспортних магістралей, на промислових пустирях, колишніх смітниках, в хімічно та радіаційно небезпечних зонах; невідомі, особливо з циліндричною ніжкою, у основі якої є потовщення «бульба», оточене оболонкою; з ушкодженою ніжкою, старих, в’ялих, червивих або ослизлих; ніколи не збирайте пластинчаті гриби, отруйні гриби маскуються під них;  «шампіньйони» та «печериці», у яких пластинки нижньої поверхні капелюшка гриба білого кольору.

 • Не куштуйте сирі гриби на смак.

 • Ще раз перевірте вдома гриби, особливо ті, які збирали діти. Усі сумнівні -викидайте. Нижню частину ніжки гриба, що забруднена грунтом — викидайте.

• Гриби підлягають кулінарній обробці в день збору.

• Не пригощайте ні в якому разі грибами дітей, літніх людей та вагітних жінок.

• Гриби (зеленушка, синяк-дубовик, та деякі інші) містять отруйні речовини, які у шлунку не розчиняються. У взаємодії із алкоголем отрута розчиняється та викликає бурхливе отруєння.

 • Суворо дотримуйтеся правил консервування грибів. Неправильно приготовлені консервовані гриби можуть викликати дуже важке захворювання — ботулізм.

Якщо після споживання грибів почуваєтесь погано чи помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювота, головний біль, галюцинації, біль у животі) необхідно негайно викликати «швидку допомогу» або доправити постраждалого до лікарні. До приїзду лікаря треба як найшвидше промити шлунок щоб не допустити активного всмоктування отрути в організм. Не викидайте недоїдені гриби та страви з них:  рештки грибів, які призвели отруєння, слід зберегти для дослідження. Не займайтесь самолікуванням! Будьте здорові!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь