Несправна проводка  - одна  з основних причин займань у квартирах!

Дата: 20.11.2020 14:18

Постійний розвиток індустрії побутових приладів є причиною значного зростання електроспоживання . Більшість внутрішньоквартирних електричних мереж були розраховані зовсім не на таке навантаження.

Шановні мешканці громади,  нагадуємо Вам, що за проводку в квартирі відповідає власник. В разі пожежі через неправильне розведення електрики відповідальність лежить на власнику приміщення. Тому краще звернутися до спеціалізованих компаній з ліцензіями та допусками на роботу з електрикою.

ПРИЧИНИ :

- Короткі замикання. Коли «фазний» провідник випадково стикнеться з «нульовим» проводом або заземленим пристроєм. В результаті провідник починає сильно нагріватися. Якщо нагрів досягає температури займання , ізоляція загоряється. Якщо в цьому місці будуть знаходитися інші займисті матеріали, то вогонь перекинеться і на них.

- Перевантаження електропроводки. Якщо до електричної мережі з невеликим перетином, підключити потужний побутовий прилад, то провідник почне перегріватися. Нагрівання значно повільніше, ніж при КЗ. Однак за рахунок тривалого перебування проводки в такому екстремальному режимі може статися також загоряння її ізоляції.

- Великий перехідний опір в електромережі. В результаті нещільного скручування, слабкого затиску болтового з'єднання буде створюватися поганий контакт в місці з'єднання провідників. Створений маленький перетин стане причиною проходження в цій точці великого струму. В результаті в цьому місці з'єднання почне нагріватися, що призведе до КЗ.

ЯК НЕ ДОПУСТИТИ ?

- Замініть старі пробки на сучасні автомати ( Розрахунок і підбір довірте тільки професіоналам) !

Повна заміна проводки доволі затратна, якщо ви до цього не готові, варто хоча б замінити старі пробки та вимикачі в щитку на сучасні автомати. Вони більш чутливі до витоку струму, коротких замикань і своєчасно вимкнуть електрику, запобігши пожежі.

- Також необхідно приділити належну увагу електричному щитку. Він повинен бути виготовлений з металу або негорючого пластика. Всі встановлені в ньому електричний лічильник, УЗО, автоматичні вимикачі повинні мати професійно виконане підключення проводів.

- Зробіть зовнішню проводку. Щоб не робити капітальний ремонт, можна прокласти нові дроти у відкритому вигляді в кабельних каналах.

- Поновіть розетки і світильники.

Також варто звернути увагу на старі розетки, вони не розраховані на велику потужність і можуть почати плавитися від підвищеного навантаження.

Старі світильники та люстри теж стають ламкими від постійної високої температури і тріскаються. Це може призвести до короткого замикання та, відповідно, пожежі.

Не наражайте себе та оточуючих на небезпеку! Дотримання елементарних правил пожежної безпеки – запорука Вашого життя та благополуччя!