Увага! З 21 листопада набув чинності закон, який запроваджує штрафи за перебування у громадських спорудах і транспорті без одягнутих засобів індивідуального захисту

Дата: 23.11.2020 11:42

Шановні мешканці! Нагадуємо Вам, що з 21 листопада набув чинності закон, який запроваджує штрафи за перебування у громадських спорудах і транспорті без одягнутих засобів індивідуального захисту.
Закон спрямований на запобігання розповсюдженню гострої респіраторної хвороби COVID-19 серед населення України.
Так, у статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення відтепер передбачено покарання за перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.
Такі правопорушення каратимуться штрафом від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 грн до 255 грн).
Штраф може стягуватися на місці вчинення адміністративного порушення за допомогою безготівкових платіжних пристроїв.
Накладати штрафи зможуть органи внутрішніх справ, Національна поліція, уповноважений орган охорони здоров'я, уповноважені органи Державної санітарно-епідеміологічної служби, а також органи місцевого самоврядування.