Пісочинська селищна рада
Харківська область

Чи має право на компенсацію "Муніципальна няня" матір, яка навчається на денній формі?

Дата: 06.01.2021 09:19
Кількість переглядів: 330

Фото без опису

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 № 897 „Про внесення змін до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років „муніципальна няня” було внесено зміни до Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років „муніципальна няня” (постанова КМУ від 30.01.2019 № 68 „Деякі питання відшкодування послуги з догляду за дитиною до трьох років „муніципальна няня” (далі – постанова № 897).

Постанова № 897 почала діяти вже з 2 жовтня через її офіційне опублікування в „Урядовому кур’єрі” від 02.10.2020 № 192.

У пункті 2 постанови № 897 зазначено, що протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою батьки, опікуни дитини віком до трьох років, які отримують відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років „муніципальна няня”, повинні підтвердити своє право на отримання компенсації послуги „муніципальна няня” шляхом подання структурним підрозділам з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад документів, передбачених пунктами 5—7 змін цієї постанови.

У разі непідтвердження права на отримання компенсації послуги „муніципальна няня” її виплата припиняється з місяця, що настає за місяцем виникнення обставин, які призвели до втрати права на отримання такої компенсації.

Пунктом 5 Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років „муніципальна няня”, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2019 № 68 „Деякі питання відшкодування послуги з догляду за дитиною до трьох років „муніципальна няня” (зі змінами) (далі – Порядок), передбачено, що компенсація послуги „муніципальна няня” надається отримувачам послуги „муніципальна няня? за умови зайнятості кожного з батьків, опікунів дитини відповідно до Закону України „Про зайнятість населення?, за винятком отримувачів послуги „муніципальна няня”, які здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, дитиною, хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитиною, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, а також отримувачів послуги „муніципальна няня”, у яких одночасно народилося троє і більше дітей.

Компенсація послуги „муніципальна няня” надається у разі, коли один або обидва з батьків, опікунів не зайняті та є особами з інвалідністю I або II групи.

Компенсація послуги „муніципальна няня” не призначається батькам, які є батьками - вихователями дитячих будинків сімейного типу, прийомними батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства, отримувачам послуги „муніципальна няня”, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (абзац четвертий пункт 5 Порядку).

Відповідно до Порядку отримувачами послуги „муніципальна няня” є батьки (усиновлювачі), опікуни дитини, і кожен отримувач має підтвердити свою зайнятість (копія трудової книжки отримувача послуги „муніципальна няня”).

Щодо осіб, які належать до зайнятого населення: Зазначаємо, що відповідно до пункту 7) статті 1 Закону України „Про зайнятість населення? (далі – Закон) зайнятість - не заборонена законодавством діяльність осіб, пов’язана із задоволенням їх особистих та суспільних потреб з метою одержання доходу (заробітної плати) у грошовій або іншій формі.

До зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств), проходять військову чи альтернативну (невійськову) службу, на законних підставах працюють за кордоном та які мають доходи від такої зайнятості, ??а також особи, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти ?? у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти та ??поєднують навчання з роботою (стаття 4 Закону).??

До зайнятого населення також належать:

- непрацюючі працездатні особи, які фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, особою з інвалідністю I групи або за особою похилого віку, яка за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досягла 80-річного віку, та отримують допомогу, компенсацію та/або надбавку відповідно до законодавства;

- батьки - вихователі дитячих будинків сімейного типу, прийомні батьки, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства;

- особа, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, та одержує грошову допомогу на догляд за нею відповідно до законодавства.

До зайнятого населення не належать іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні і зайнятість яких пов’язана із забезпеченням діяльності іноземних посольств і місій або виконанням своїх професійних чи трудових обов’язків перед роботодавцем - нерезидентом.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь