Увага, небезпека!

Дата: 27.02.2021 21:58

Шановні мешканці! У кінці лютого та навесні через різку зміну погодних умов і відлиги  лід на водоймах поступово тане. Це спричиняє приховану загрозу.

Аби попередити нещасні випадки, Пісочинська селищна рада вкотре закликає Вас бути вкрай обережними! Ні в якому разі не виходьте на кригу водойм, адже саме зараз лід становить особливу небезпеку! Не випробуйте долю, адже Ваше життя – безцінний дар!

Якщо провалились під лід - не панікуйте!  Утримуйтеся на плаву, уникаючи занурення з головою. Намагайтесь вилізти на лід, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги. Вибравшись на лід, перекотіться і поповзом пересувайтесь до берега.

У випадку відриву криги для збереження рівноваги присядьте, не наближайтеся до краю льоду і кличте на допомогу, дзвоніть по телефону за номером 101. Ні в якому разі не перестрибуйте з однієї криги на іншу.

Також звертаємо Вашу увагу на те, що відлига вдень і заморозки вночі — сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд та великих деревах.

Перебуваючи в небезпечній зоні можна отримати від падаючого снігу і бурульок важкі і небезпечні травми. Щоб не опинитися в подібній ситуації слід:

- не наближатися до дахів будинків, з яких можливе сходження снігу і не дозволяти перебувати в таких місцях дітям;

- при наявності огорожі небезпечного місця не намагатися проходити за огорожу, а обійти небезпечні місця іншим шляхом;

- якщо під час руху по тротуару ви почули нагорі підозрілий шум - не можна зупинятися, піднімати голову і розглядати, що там сталося. Бігти від будівлі теж не можна. Треба якомога швидше притиснутися до стіни, козирок даху послужить укриттям;

Якщо через падіння з даху бурульки або снігу постраждала людина, треба негайно викликати швидку допомогу.

Пам'ятайте, дотримання елементарних правил безпечної поведінки допоможе вам зберегти своє життя і життя людей, які знаходяться поруч з вами. Не забувайте роз'яснювати ці правила дітям!

Якщо  з вами сталася надзвичайна подія, або ви стали свідком такої, — телефонуйте до Служби порятунку за номером 101.