Вітаємо з Масницею!

Дата: 14.03.2021 07:00

Масниця (Масляна, Сирна неділя)  – одне з  найстаріших свят слов'янських народів. Вона дивовижно  зберегла свої традиції і в наші дні. Смачне свято триває цілий тиждень, що передує настанню Великого посту.

Перед постом в масляний тиждень панують  різноманітні смаколики, головними з яких традиційно є млинці. У давнину пекли їх на масляному тижні щодня, а, починаючи з четверга, готували їх особливо багато. Рум'яні млинці своєю круглою формою асоціюються  у людей з сонцем.

Кожен день масляного тижня має своє особливе призначення та свою назву , за якою легко визначити, чим у цей день можна займатися. Субота − посиденьки зовиці. За традицією молода дружина цим вечором повинна покликати до себе сестру чоловіка (зовицю) і пригостити її смачними млинцями.

Завершальний день Масниці - Прощена неділя.  У цей день  прийнято просити один в одного прощення, таким чином звільнятися від гріхів перед Великим постом.

Дорогі мешканці, шановна громадо! Нехай у ваших родинах пануватиме любов, взаєморозуміння, достаток і благополуччя! Миру, доброго здоров'я, успіху у всіх починаннях! Зі святом!