УВАГА! НЕБЕЗПЕКА!

Дата: 26.05.2021 14:35

З настанням теплих днів люди все частіше обирають місцем свого відпочинку затишні береги водойм. Відпочинок біля води — це чудовий спосіб проведення дозвілля! Однак, якщо під час відпочинку нехтувати елементарними правилами безпеки, відпочинок може завершитися справжньою трагедією.

Найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є недотримання правил безпечної поведінки. Зокрема, це купання в необладнаних, незнайомих місцях і купання в нетверезому стані.

Щодо надзвичайних подій за участю дітей, то нещасні випадки стаються зазвичай через те, що дорослі залишають маленьких дітей без нагляду поблизу місць з підвищеним рівнем небезпеки або ж дозволяють дітям самостійно відвідувати водойми.

Шановні мешканці! Пісочинська селищна рада нагадує: для того, щоб уникнути трагедії під час відпочинку, необхідно завжди дотримуватися елементарних правил безпеки!

• Пам’ятайте! Відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах.

• Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при швидкості вітру до 10м/сек, температурі води — не нижче +18° С, повітря — не нижче +24° С.

• Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.

• Переконайтесь в безпеці дна й достатній глибині водоймища.

• Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.

• Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води.

• Не залишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки.

• Не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах.

• Не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння.

• Не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас.

• Плавайте у воді не більше 15 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 – 5 хвилин.

• Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити в тіні.

• Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.

Шановні мешканці! Будьте обережні під час відпочинку на воді та дотримуйтеся порад рятувальників. Дбайте про власну безпеку! У випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером «101»!