Профілактика раннього соціального сирітства

Дата: 26.10.2021 10:25

Одним із проявів соціального сирітства є відмова батьків від новонародженої дитини.

- Чому батьки відмовляються від своїх дітей?

Найбільш поширеною причиною відмов від новонароджених дітей є необізнаність молодих матерів щодо планування вагітності, відсутність навичок відповідального батьківства, складне матеріальне становище, відсутність житла.

- Чи можна вмовити батьків, а у більшості випадків – мати дитини змінити своє рішення?

Можна! І в практичній діяльності фахівців із соціальної роботи такі випадки непоодинокі.

- Що робимо?

Алгоритм дій фахівця із соціальної роботи:

По – перше це спілкування з жінкою, щоб знайти ефективні рішення проблем.

По – друге це практична допомога родині, у тому числі і психологічна підтримка.

По – трете це пошук внутрішніх і зовнішніх ресурсів і можливостей.

- Чи є зворотній зв’язок від родин, які змінили намір і забрали дитину до родини?

Є. Це звичайні діти у звичайних родинах. При спілкуванні з батьками навіть і спогадів немає щодо того рішення у минулому. Цим дітям пощастило!!! Але буває і по-іншому….

До речі щодо зовнішніх ресурсів - у Харківській області у м. Люботині діє Харківський обласний соціальний центр матері та дитини.

Це заклад тимчасового проживання жінок на сьомому—дев’ятому місяці вагітності та матерів з дітьми віком від народження до 18 місяців, які опинилися в складних життєвих обставинах, що перешкоджають виконанню материнського обов’язку. У центрі навчають мам бути відповідальними, формують у них прив’язаність до свого малюка, допомагають планувати бюджет і створювати безпечні умови для себе та своєї дитини. Центр надає жінкам тимчасове місце проживання.

Харківський обласний центр матері та дитини:

м. Люботин, вул. Нове життя, 28. Телефон: 057 741-21-41.

Звертайтеся, Там допоможуть!