За несанкціоновані втручання в роботу залізничного транспорту передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність

Дата: 03.11.2021 22:51

Шановні мешканці, звертаємо Вашу увагу на інформацію, яка надійшла до Пісочинської селищної ради від виробничого підрозділу «Харківська дистанція  колії», щодо незаконного втручання громадян у діяльність залізничного транспорту.

Так, 03 жовтня о 3 годині 30 хвилин мав місце випадок покладання стороннього предмету, а саме дивану, на залізничну колію перегону Нова Баварія – Люботин біля зупиночної платформи Коротич. Машиніст вантажного потягу №1902/1901 застосував екстрене гальмування. Час затримки потягу  склав 0 годин 17 хв.

Харківські залізничники застерігають громадян від незаконного втручання у діяльність залізничного транспорту і попереджають, що ці спроби не тільки спричиняють затримки руху пасажирських і вантажних поїздів, а також можуть викликати аварійну ситуацію, небезпечну для життя і здоров'я як пасажирів, так і працівників магістралі, призводять до значних витрат на відновлення зіпсованого чи розукомплектованого, але й передбачають адміністративну та кримінальну відповідальність винних.

Відповідальність за несанкціоноване втручання в роботу залізничного транспорту встановлюється відповідними нормами Кримінального кодексу України (КК України) та Кодексу України про кримінальні порушення (КУпАП). Так, ст. 277 КК України передбачає відповідальність за пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів, зокрема, за умисне руйнування або пошкодження шляхів сполучення, споруд на них, рухомого складу, засобів зв'язку чи сигналізації, а також інші дії, спрямовані на приведення зазначених предметів у непридатний для експлуатації стан, якщо це спричинило чи могло спричинити аварію поїзда або порушило нормальну роботу транспорту, або створило небезпеку для життя людей чи настання інших тяжких наслідків. У залежності від тяжкості наслідків винні караються штрафом, виправними роботами або позбавленням волі.

Незнання цих положень не звільняє винних від відповідальності, як і юний вік. Особливістю  кримінальної та адміністративної відповідальності неповнолітніх  є той факт, що особисто для неповнолітнього вона настає тільки з досягненням ним 16-річного віку (на момент скоєння протиправного діяння).За певних обставин адміністративна відповідальність перекладається на батьків чи осіб, що їх заміняють. Адміністративне стягнення у вигляді штрафу на батьків чи осіб, що їх заміняють, накладається і за вчинення неповнолітніми діянь, що містять ознаки злочину, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України, якщо вони не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність.

Особливо звертаємо Вашу увагу на те, що залізниця завжди була та є місцем підвищеної небезпеки!

Шановні батьки, будь ласка, розповідайте своїм дітям правила безпечного поводження на залізничних коліях. Будьте прикладом для дітей – поводьтеся відповідально! Бажання скоротити шлях, неуважність при проході залізничних колій, зайва поспішність, находження та ігри поблизу поїзда, що наближається, приводить до непоправних трагічних випадків!

Не наражайте себе на небезпеку!