Дата: 18.11.2021 15:24

18 листопада відзначається Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства.

Сексуальна експлуатація та сексуальне насильство щодо дітей є трагічною реальністю. Ця реальність може відбуватися з дітьми в Інтернеті, телефоном, на вулиці, вдома та в школі, і може відбуватись навіть з кимось із кола довіри, так і зовсім незнайомими людьми.

Наслідки такого порушення прав дітей завдають величезної шкоди фізичному та психічному здоров'ю дитини, часто на все життя.

Як запобігати таким випадкам з вашою дитиною:

- Встановіть довірливі відносини з дитиною. Вона повинна знати, що її люблять та їй довіряють;

- Говоріть дитині, що її тіло недоторкане та належить лише їй;

- Розкажіть дитині, що розмовляти з незнайомими дорослими не можна;

- Вчіть дитину дотримуватися особистих кордонів;

- Розкажіть дитині про існування "поганих" секретів і таємниць;

- Поясніть дитині, що близький дорослий у будь-якому випадку їй повірить;

- Поясніть правило "купальника" - інтимні частини тіла, це ті частини, що прикриті спідньою білизною і до цих місць ніхто не повинен торкатися без дозволу;

- Після 6-ти років дітям можна вже розповісти, що дорослі бувають і хорошими і тими хто може нашкодити, робити боляче;

- Розкажіть дитині, як правильно користуватися соціальними мережами;

- Якщо сталося сексуальне насильство вислухайте дитину: все, що вона хоче вам розповісти.

Нагадуємо батькам, у разі насилля над дитиною обов'язково повідомляйте до поліції!