ОФІЦІЙНА ЗАЯВА МЗС УКРАЇНИ

Дата: 22.02.2022 11:11

Україна засуджує рішення РФ про визнання «незалежності» створених нею квазі-утворень на тимчасово окупованих територіях України – так званих «ЛНР» та «ДНР».

Такими діями російська сторона грубо попрала основи міжнародного права, Статут ООН, порушила суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Це рішення РФ не матиме жодних правових наслідків. Воно різко збільшує ескалацію ситуації та може означати одноосібний вихід Росії з Мінських домовленостей.

Українська сторона розуміє наміри Росії та її прагнення спровокувати Україну. Ми враховуємо усі ризики і не піддаємося на провокації, залишаємося відданими політико-дипломатичному врегулюванню російсько-українського збройного конфлікту.

Наполягаємо на застосуванні проти Росії болючих санкцій, щоб послати однозначний сигнал про неприпустимість подальшої ескалації.

Повний текст заяви МЗС: https://cutt.ly/KPOEffG