ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ ГРОМАДИ!

Дата: 19.01.2023 13:53

Комунальне підприємство «Харківський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» створений та здійснює свою діяльність з метою сталого розвитку та освоення сільських територій, збільшення інвестування в будівництво житла, здешевлення його вартості та створення сприятливих умов для індивідуальних забудовників.

Завданням Фонду є здійснення фінансової підтримки жителів сільської місцевості, шляхом надання довгострокових (до 20 років) пільгових кредитів з річної ставкою 3 (три) проценти за користування, за рахунок коштів державного бюджету, за такими напрямками та в розмірах:

- 400 тис. гривень для спорудження нового житлового будинку;

- 250 тис. гривень для реконструкції житлового будинку або добудови незавершеного будівництвом житла (в тому числі реконструкції, добудови незавершених будівництвом об'єктів іншого соціального призначення під житло);

- 300 тис. гривень для придбання житла;

100 тис. гривень для спорудження інженерних та комунальних мереж або альтернативних видів енергопостачання та підключення їх до існуючих комунікацій; для проектування та виконання робіт з облаштування індивідуального опалення та газифікації квартир та будинків (за рахунок місцевих бюджетів); для кредитування на придбання обладнання, сільськогосподарської техніки, молодняку великої рогатої худоби (за рахунок місцевих бюджетів).

Враховуючи критичну ситуацію, яка с наслідком агресії російської федерації на території Харківської області, Фонд ініціює розробку, подальше затвердження та втілення оновленої та розширеної Програми  індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» на 2023 - 2027 роки з залученням до співпраці органів місцевого самоврядування Харківської області.

Програма с головним чинником відбудови конкурентоспроможного регіону. та передбачає оперативне залучення коштів, для надання довгострокових пільгових кредитів усім ключовим суб'єктам, та використання потужного потенціалу сільського населення. Це забезпечить активне прискорення темпів та розмірів відновлення сільської місцевості, створення сучасного належного рівня життя, поліпшення житлово-побутових умов, збільшення обсягів індивідуального житлового будівництва, в тому числі активна підтримка сільськогосподарської, агропромислової, будівельної та інших виробничих галузей та підприємництва, і насамперед врегулювання та стабілізації соціально-економічного стану Харківського регіону в цілому.

Для підтримки та ефективного розвитку усіх суб'єктів територіальних громад - індивідуальних, фізичних та горидичних осіб, які постраждали внаслідок військових дій та потребують допомоги, пріоритетними напрямками Програми обрано надання пільгових кредитів за рахунок коштів міспевих бюджетів та інших джерел фінансування, за призначеннями:

- модернізацію інфраструктури та інженерного оснащення;

- на добудову, реконструкцію та капітальний ремонт існуючого житлового фонду та його подальше інженерне облаштування;

- на інвестиційно-інноваційні проекти 3 впровадженням енергоефективних та енергозберігаючих технологій з переходом до альтернативних джерел теплоенергії та електроенергії;

- на забезпечення помешкань сучасним технологічним облаштуванням, шляхом будівництва інженерних мереж, газопроводів, мереж електроосвітлення та водопостачання, розбудову якісної та доступної мережі Інтернет;

- на будівництво, добудову, реконструкцію багатоквартирних житлових будинків шляхом перепрофілювання об'єктів незавершеного будівництва іншого цільового призначення під житло;

- на забезпецения осель та сільськогосподарських земель якісною та доступною водого (спорудження водонапірних башт, насосних станцій, водогонів Тощо);

- на купівлю обладнання ДЛЯ HeiB, придбання сільськогосподарської техніки, молодняку великої рогатої худоби, розвиток особистих селянських господарств сільського подвір'я та підприсмницької діяльності для потреб власного виробництва;

- розвиток та втілення інноваційних пілотних проектів новітніх сучасних господарств;

- розвиток та розбудову фермерських підприємств, лісогосподарств, екопарків, тощо;

- розвиток та розбудову агропромислового сектору;

- розвиток підприємницької діяльності;

- розвиток та підтримку територіальних громад та місцевих органів, тощо.