ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДОЙМАХ ВЗИМКУ

Дата: 15.02.2024 09:25

Нагадуємо всім дорослим і маленьким мешканцям правила поведінки на водоймах взимку.

ЗАПАМ'ЯТАЙТЕ:

Для однієї людини безпечним вважається лід синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною більшою за 7 см.

Для групи людей безпечним є лід товщиною не менше, ніж 15 см. При пересуванні декількох людей по льоду треба йти один за одним на відстані.

При масовому катанні на ковзанах лід має бути товщиною не менше, ніж 25 см.

Перш ніж ступити на лід водоймища, дізнайтеся про товщину льодового покриву за допомогою довгої палиці.

Ніколи не перевіряйте товщину льоду ударами ніг!

Під час руху по льоду слідкуйте за його поверхнею, обходь небезпечні місця та ділянки з кущами і травою. Особливу обережність проявляйте у місцях зі швидкою течією, джерелами, струмками та теплими стічними водами підприємств. Якщо лід недостатньо міцний, негайно зупиниться і повертайся назад тим же шляхом.

ВАЖЛИВО ❗️

У випадку, якщо Ви все ж провалилися під лід:

- не піддавайтеся паніці, утримуйтеся на плаву, уникаючи занурення з головою;

- кличте на допомогу;

- намагайтеся вилізти на лід, широко розкинувши руки, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги.

Пам’ятайте, що енергійні рухи під час перебування у воді сприяють швидкому охолодженню. Тому старайтеся без різких рухів виповзти на міцний лід та повзти до берега, відштовхуючись ногами від краю льоду.

Як показує досвід, найголовніше не панікувати і правильно оцінити обстановку.

Надаючи допомогу людині, що провалилася під лід, ні в якому разі не можна підходити до неї стоячи, потрібно наближатися лежачи

Нагадуємо вам телефон ДСНС: 101 або 112.

Будьте обережними, не ризикуйте своїм життям❗️