ДНЯ ДНЯ ПАМ`ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Дата: 18.02.2024 15:36

Найтрагічніші дні Революції Гідності розпочалися 10 років тому.

18 лютого 2014 року "мирним наступом" майданівці рушили до Верховної Ради. Однак урядовий квартал став епіцентром протистояння.

Під вечір силовики розпочали штурм Майдану під виглядом “антитерористичної операції”.

Окрім стрілецької та травматичної зброї, гранат та водометів, вони використали і бронетранспортери.

У Києві зупинили роботу метро, а вночі запалав Будинок профспілок.

Загалом під час сутичок цього дня загинули 17 учасників протестів, ще 14 отримали смертельні поранення та ушкодження, від яких померли наступного дня або пізніше. Це були Володимир Кіщук, Ігор Сердюк, Сергій Шаповал, Сергій Дідич, Андрій Корчак, Артем Мазур, Петро Гаджа, Василь Шеремет, Віктор Прохорчук, Володимир Наумов, Іван Наконечний, Анатолій Нечипоренко, Антоніна Дворянець, Зураб Хурція, Яків Зайко, Валерій Брезденюк, Ігор Бачинський, Сергій Бондарев, Василь Прохорський, Олександр Плеханов, Олександр Капінос, Андрій Черненко, Віктор Орленко, Володимир Кульчицький, Віктор Швець, Віталій Васільцов, Дмитро Максимов, Юрій Сидорчук, В’ячеслав Веремій, Іван Городнюк, Володимир Бойків.

Дізнайтеся більше про цей історичний день тут https://www.maidanmuseum.org/uk/history/2014-02-18

/Національний музей Революції Гідності • Maidan Museum/

Фото: Олександр Решетняк, Влад Мусієнко, Mstyslav Chernov, Rich Myers