Увага! Погіршення епізоотичної ситуації по африканській чумі свиней.
Дата: 31.07.2019 14:18
Кількість переглядів: 819
За поточний період 2019 року в Україні зареєстровано 23 випадки африканської чуми свиней, з них 13 - у домашніх свиней, 7 – у диких свиней та 3 інфіковані об’єкти.
19.06.2019 року в патологічному матеріалі, відібраному від трупів свиней на подвір’ї гр. Антоняна А.В, який мешкає в с. Котелев Краснокутського району, виявлено ДНК вірус африканської чуми свиней.
В даному приватному господарстві утримувалось 22 голови свиней, які не були зареєстровані в сільській раді та не ідентифіковані. Рішенням ДНПК при Краснокутській РДА (протокол № 7/2019 від 20.06.2019) з 20.06.2019 року оголошено карантин. Епізоотичним осередком визначено територію особистого господарства гр. Антоняна А.В (вул. Підгірна, 21, с. Котелевка, Краснокутського району); зоною захисту радіусом 3 км - с. Котелевка; зоною спостереження – території населених пунктів Краснокутського району: с. Степове, с. Гіархомівка, с.Любівка, с .Колонтаїв, с. Слобідка, с. Рябоконеве та населені пункти Полтавської області: смт. Котельва, с. Маловидне, с. Сидоряче, с. Мар’їне, с.Михайлівка-1, с. Чернещина.
В Харківській області протягом року зареєстровано 2 випадки АЧС: на початку лютого виявлений інфікований об’єкт на стихійному сміттєзвалищі в Московському районі м. Харкова та даний випадок в Краснокутському району.
Шановні мешканці! Нагадуємо Вам, що африканська чума свиней - вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів'я хворих свиней гине. Вірус знищується виключно шляхом нагрівання до високих температур. Захистити власних тварин можливо лише здійснивши профілактичні заходи. Захворювання надзвичайно легко передається при контакті здорових тварин із хворими, розповсюджується через м‘ясо та м‘ясопродукти, всі продукти забою, корми, гризунами і навіть транспортом. Для людини вірус АЧС небезпеки не представляє, але людини є механічним переносником вірусу. Відтак купувати сире м’ясо та тваринну сировину невідомого походження (без наявності супровідних ветеринарних документів і ветеринарного клеймування), готові харчові продукти із м‘яса свинини, а також живих тварин у місцях стихійної торгівлі категорично заборонено! При виявленні зараженого м’яса або ж підозрі на захворювання у тварини необхідно повідомити спеціалістів ветеринарної медицини і не вчиняти ніяких дій до приїзду ветеринарів. Викидати, закопувати або ж утилізувати будь-яким іншим способом заражене м'ясо самостійно категорично заборонено!
За ініціативою Держпродспоживслужби в грудні 2018 року Кабінетом міністрів затверджений новий Порядок відшкодування збитків, завданих господарствам внаслідок ліквідації заражених АЧС свиней.
АЛЕ ЗВЕРТАЄМО ВАШУ УВАГУ НА ТЕ ЩО ВІДШКОДУВАННЯ ЗБИТКІВ НАДАЄТЬСЯ ЛИШЕ ЗА ВТРАТУ ЗАРЕЄСТРОВАНИХ ВІДПОВІДНИМ ЧИНОМ ТВАРИН!
Повідомити про підозру на АЧС або отримати інформацію щодо порядку реєстрації та ідентифікації тварин ви можете у районній лікарні ветеринарної медицини за телефонами 742-15-14, 742-15-12.