Пісочинська селищна рада
Харківська область

Правила поведінки на зимових водоймах

Дата: 27.11.2019 09:29
Кількість переглядів: 712

Фото без опису

За будь яких погодних умов зимова водойма таїть в собі небезпеку. Cаме замерзла вода є найбільшою спокусою та найбільшою небезпекою для рибалок й інших любителів прогулянок по замерзлій річці. Прикро, та не зважаючи на постійні наполегливі нагадування і попередження про небезпеку люди не вірять в те, що з ними може щось трапитися. Щоб не сталося непоправного, необхідно знати яких правил необхідно дотримуватися під час зимової риболовлі та прогулянок на замерзлих водоймах.

Лід може бути неміцним біля стоку води (наприклад, з фабрики або заводу); Тонкий або крихкий лід буває поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у лід, де б’ють ключі, де швидка течія або струмок впадає в річку.

Безпечним вважається лід: для одного пішохода – лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів; для влаштування ковзанки – не менше 10-12 сантиметрів (масове катання – 25 сантиметрів); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 сантиметрів.

Ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги.

Якщо лід почав тріщати, не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.

Зимова підлідна ловля риби потребує особливого дотримання правил безпеки:

- не пробивайте поруч багато лунок;

- не збирайтеся великими групами на одному місці;

- не пробивайте лунки на переправах;

- не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега;

- завжди майте під рукою міцну мотузку 12-15 метрів;

- тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку.

Якщо ви провалилися на льоду річки або озера :

- широко розкиньте руки по краях льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою.

- намагайтеся, не обламуючи краю пролому, без різних рухів вибиратися на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги.

- вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть у той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтесь, поки не опинитеся в теплі.

- якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть їй, що йдете на допомогу. Візьміть лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати їх потрібно з відстані 3-4 метрів.

- якщо ви не один, тоді, узявши один одного за ноги, лягайте на лід ланцюжком і рухайтеся до пролому.

- подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і повзіть з небезпечної зони. Потерпілого укрийте від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм.

Пам’ятайте, щоб уберегтися від неприємностей під час зимового відпочинку, або риболовлі, необхідно дотримуватися правил безпеки на воді та льоду, особливо привчати до цього дітей, не відпускати їх гуляти по поверхні замерзлих водойм!

Дбайте про безпеку власного життя!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь