Увага! Небезпека!

Дата: 09.12.2019 15:33

З початку 2019 року за даними ДСНС в України сталося вже 94 тисячі 463 пожежі, з яких більше 28 тисяч виникли у житловому секторі. Ці пожежі забрали життя  1 тисячі 633 людей.  Ще 1 тисяча 356 громадян отримали травми різного ступеня тяжкості.

Шановні мешканці! Найпоширенішою причиною виникнення займань у помешканнях людей є:

- паління у ліжку;

- несправність та перенавантаження електромережі;

- недбале ставлення до стану пічного опалення.

Дбайте про пожежну безпеку у власному житлі та слідуйте  практичним порадам ДСНС, як запобігти трагедії:

- не залишайте малолітніх дітей без нагляду та не дозволяйте їм бавитися сірниками;

- слідкуйте за станом та справністю електромережі;

- у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски, тощо;

- не паліть у ліжку;

- намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності.

- якщо ви обігріваєте помешкання за допомогою пічного опалення:

1. обов’язково перевірте його справність;

2. біля кожної печі перед топковим отвором має бути захисний металевий лист розміром не менше 0,5 х 0,7 м;

3. усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені  та побілені;

4. золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця;

5. не дозволяється висипати золу й шлак поблизу будівель;

Майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов’язково обговорити в сім’ї не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежної допомоги, гасіння пожежі в початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення. Цінуйте своє життя!