ПАМ’ЯТКА ЩОДО ДІЙ У НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ: КОРОНАВІРУС 2019-nCoV
Шановні мешканці! Пісочинська селищна рада нагадує про необхідність дотримання правил особистої гігієни в умовах спалаху коронавірусу! Будьте вкрай обережні!
Коронавірус — назва цілого «сімейства» вірусів, які вражають людей та викликають хвороби дихальних шляхів різної тяжкості. У когось — звичайну застуду, а в когось — важкі захворювання на кшталт SARS, який ще називають «атиповою пневмонією» або «пурпуровою смертю».
Вірус живе на поверхнях лише протягом кількох годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус унеможливлюючи зараження людей.
ЯК ПЕРЕДАЄТЬСЯ ЦЕЙ ВІРУС?
Переважно коронавірус передається від тварин до людей та від людини до людини. Вірус підступний тим, що спершу може мати кишкову форму, а тоді перетворитися на респіраторну. Проте, один раз перехворівши, людина, найвірогідніше, вдруге не буде вразливою до вірусу.
ЯКІ СИМПТОМИ КОРОНАВІРУСУ?
Симптоми вірусу на перший погляд, подібні до застуди, грипу або — у більш важких випадках — запалення легень. Це висока температура, утруднення дихання, ураження дихальних шляхів та легень. Вважається, що інкубаційний період вірусу, тобто зараження до появи симптомів, становить близько двох тижнів.
ХТО НАЙБІЛЬШ ВРАЗЛИВИЙ?
По – перше, люди, які живуть або подорожують в райони де циркулює вірус 2019-nCoV. Однозначно, більше шансів захворіти має той, хто нещодавно контактував з хворими. Аби заразитися, достатньо перебувати з хворим в одній кімнаті без належних засобів індивідуального захисту — рукавичок, респіратора.
ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД ВІРУСУ?
Якщо ви плануєте поїхати до країни, де вже зафіксували випадки захворювання, то МОЗ України рекомендує:
- уникати тісного контакту з людьми, що мають симптоми гострої респіраторної інфекції;
- частіше мити рук з милом, особливо після прямого контакту з хворими людьми або їхнім оточенням;
- уникати тісного контакту з тваринами на фермах або у дикій природі;
- виявивши симптоми гострої респіраторної інфекції, дотримуватися правил поведінки при кашлі: не підходити надто близько до співрозмовників, використовувати одноразові серветки при кашлі та чханні, мити частіше руки, максимально скоротити контакти з іншими людьми.