УВАГА, КЛІЩІ!
Дата: 18.03.2020 12:16
Кількість переглядів: 631
Шановні мешканці громади! Звертаємо Вашу увагу на те, що навесні підвищується активність кліщів, які є переносниками ряду небезпечних інфекційних захворювань, таких як кліщовий енцефаліт, іксодовий кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), туляремія, марсельська лихоманка, лихоманка Ку та інші.
Кліщі проявляють активність протягом 7-8 місяців - з березня-квітня по листопад включно. А тому не слід забувати про них аж до глибокої осені!
Зустріти кліща можна не тільки у лісі, парку чи сквері, а й на будь-якому газоні. Найчастіше вони сидять у траві, на висоті 20–60 см, та лише зрідка потрапляють на невисокі кущові рослини.
Якщо ви зібралися на прогулянку, застерегти себе і близьких можна за умови дотримання нескладних правил у місцях перебування кліщів. Насамперед подбайте про відповідне вбрання: найбільш безпечним буде одяг із довгими рукавами, світлого кольору. Бажано штани заправити у шкарпетки.
Для захисту використовуйте репелент — спеціальний засіб, що відлякує кліщів. Він може бути у вигляді аерозолю, мазі тощо. Дотримуйтеся інструкції з використання засобу. Обов’язково зверніть увагу на тривалість його дії та не забувайте використовувати повторно.
На прогулянці тримайтеся ближче до центру стежки.
УВАГА: коли кліщ чіпляється до вашого одягу, то залишається нерухомим, аж доки ви припините активно рухатись, сядете чи ляжете. Саме тоді нападник починає шукати місце прикріплення до тіла — повільно переміщується знизу вгору.
Оглядайте себе та своїх близьких що дві години прогулянки. Відчути укус кліща майже неможливо: тварина виділяє анестетичну речовину, що знеболює укус. Потрібен ретельний огляд, оскільки нападником може бути і так звана німфа — молодий дуже маленький кліщ.
Одразу після повернення додому ще раз огляньте дітей, тварин і себе: найкраще це зробити в білій ванні з добрим освітленням.
Одяг, який ви зняли, слід ретельно почистити і випрати. Те саме зробіть із речами, якими ви користувалися на прогулянці. Просте витрушування не допоможе позбутися кліща.
ЩО РОБИТИ, КОЛИ КЛІЩ УЖЕ ПРИСМОКТАВСЯ
- Одразу зверніться до лікаря.
- Якщо поблизу немає лікаря, видаліть кліща самостійно. Для цього можна використовувати спеціальній пристрій для видалення кліщів.
- Якщо нема пристрою, зробіть це пальцями, обгорнутими марлевою серветкою, або пінцетом чи петлею з нитки. Витягайте кліща поволі — без ривків!
- Важливо видалити кліща разом із хоботком. Якщо ж він відірвався, видаліть рештки стерильною голкою.
- Після видалення кліща ранку потрібно змастити антисептиком, а руки вимити з милом.
- Видаленого кліща необхідно помістити у флакон, пробірку, іншу чисту посудину, покласти туди ж маленький шматочок травини та щільно закрити кришку. За направленням лікаря у лабораторній мережі здійснюють дослідження кліщів на наявність збудників бореліозу.
Також протягом трьох тижнів спостерігайте за своїм станом: щоденно вимірюйте температуру тіла, а в разі її підвищення чи почервоніння на шкірі, яке продовжує збільшуватися, — негайно зверніться до лікаря.
Щороку близько 20 000 людей звертається з укусами кліщів до закладів охорони здоров’я. Цінуйте своє життя та здоров`я!
« повернутися