Профілактика інфекційних захворювань під час купання у відкритих водоймах.
Весна-літо найбільш сприятливий час для виникнення і розповсюдження інфекцій. Саме в цей час діють фактори, що сприяють зараженню: поява в раціоні свіжих овочів, фруктів, збільшення кількості мух, масове спілкування населення, виїзд на відпочинок, купання у відкритих водоймах. Крім того, влітку більшою мірою схильні до зараження відкриті водойми, які можуть бути забруднені нечистотами, що змиваються з поверхні ґрунту атмосферними опадами. У теплу пору створюються сприятливі умови для збереження збудників кишкових інфекцій як у зовнішньому середовищі, так і для їх розмноження в продуктах харчування. Все це робить воду і їжу небезпечними в епідеміологічному відношенні. Найпоширенішими з інфекційних захворювань є гострі кишкові інфекції, вірусний гепатит А, лептоспіроз тощо.
Щоб попередити зараження під час купання в відкритих водоймах, необхідно дотримуватися наступних правил:
- Купатися тільки в спеціально відведених місцях, призначені для організованого відпочинку населення на прибережних захисних смугах водних об’єктів. Місця масового відпочинку визначаються органами місцевого самоврядування відповідно до наданих їм повноважень щороку перед початком літнього купального сезону.
- Під час купання у відкритих водоймах (річка, озеро, ставок) уникати заковтування води, не купатися в непроточних водоймах, у місцях несанкціонованих пляжів, де встановлені позначки «Купання заборонено».
- Під час заміських прогулянок мати з собою достатній індивідуальний запас питної води та не брати з собою продукти, що швидко псуються.
- Вживати бутильовану воду, у разі неможливості придбання бутильованої води використовувати охолоджену кип’ячену воду.
- Овочі, фрукти, ягоди ретельно мити в проточній воді, обдавати окропом. всі харчові продукти вкривати від комах, харчові відходи тримати в контейнерах з кришкою, знищувати мух.
- Уникати контактів з особами, які мають ознаки інфекційного захворювання. При появі симптомів захворювання (підвищення температури тіла, біль голови, блювання, рідкі випорожнення, біль у животі, висипання на шкірі тощо) своєчасно звертатися за медичною допомогою. Самолікування може призвести до значних ускладнень.
- Дотримання карантинних заходів при відвідуванні місць відпочинку
Пам’ятайте: хворобу легше попередити, ніж лікувати !!!