Пісочинська селищна рада
Харківська область

Увага! Отруйні змії!

Дата: 20.04.2021 13:31
Кількість переглядів: 384

Фото без опису

Шановні мешканці! З настанням теплих погодних умов ми все частіше відвідуємо лісову місцевість, відпочиваємо на узбережжі річок та ставків. Із приходом активного тепла активними також стають і змії, а отже зростає ймовірність зустрітися з ними.

В Україні змії активні з квітня до жовтня, особливо у квітні–травні, під час шлюбного періоду. Другий пік - восени, у вересні.

У Харківській області мешкає п’ять видів змій, а також безнога ящірку – веретениця. Крім нешкідливих вужів двох видів і мідянок, у нашому регіоні живуть два види отруйних змій – східна степова гадюка і гадюка Нікольського. Обидва

наших видів гадюк занесені до Червоної книги. Степова гадюка в Харківській області зустрічається дуже рідко. А ось гадюка Нікольського добре відома для лісових угідь Краснокутського, Харківського, Дергачівського, Чугуївського та Зміївського районів.

- Гадюка степова має сірувате забарвлення різних відтінків з явно вираженою зиґзаґоподібної смугою вздовж хребта. Харчується великими комахами, ящірками і дрібними гризунами.

- Гадюка Нікольського – лісовий вид, часто зустрічається на узліссях, годується переважно дрібними гризунами, рідше поїдає пташенят птахів, які гніздяться на землі та дитинчат бурих наземних жаб. Буває тільки чорною

- Звичайний вуж. Завдяки помітним плямам на голові – жовтого або оранжевого кольору, досить відомий. Він харчується жабами та іншими безхвостими амфібіями. Тому його частіше бачать біля різних водойм. По сусідству, в деяких місцях можна зустріти його південного родича – водяного вужа. Це змія-рибалка, що харчується дрібною рибкою, хоча не відмовиться і від зустрічі жаби. У нього немає плям, як у звичайного вужа.

- Мідянказустрічається у степових балках і на лісових галявинах, рідше – на луках річкових долин. Ця неотруйна змія харчується ящірками та молоддю інших видів змій. Може поїдати навіть дитинчат гадюк. Часто годується дрібними дитинчатами мишей і полівок, яких знаходить в норах. Як рідкісний вид вона занесена в Червону книгу України.

Веретениця – це лісова змія і за межами лісів не зустрічається. Харчується вона земляними хробаками, слимаками і личинками комах, яких знаходить в лісовій підстилці.

Через власну необачність чи нерозважливість щороку жертвами отруйних змій стають десятки людей.

Як відпочивати безпечно?

Важливо пам’ятати головне правило: змія ніколи не нападає першою! Якщо її потурбували, а саме: випадково зачепили або наступили на неї, вона завжди перед нападом набуває загрозливої пози (окремі види сильно шиплять).

Як уберегтися від укусів змій?

- Одягайте відповідне вбрання, яке захистить від укусів змій: високі черевики, довгі штани із цупкої тканини, які необхідно заправити в черевики.

- Перевірте місце відпочинку. Змії часто ховаються під каменями, поваленими стовбурами дерев, скиртами сіна, трухлявими пнями. Перш ніж сісти на траву, камінь, колоду, пошарудіть або постукайте палицею, щоби налякати змію.

Якщо побачили змію:

- Не робіть різких рухів, почекайте поки вона відповзе. Як правило, змія просто не бачить нерухомий об’єкт.?

Що робити, якщо вас вкусила змія?

- Потрібно якомога швидше потрапити до медичного закладу, адже тільки лікар може надати необхідну медичну допомогу.

Домедична допомога:

1. забезпечити спокій та мінімум рухів;

2. пійте багато рідини (вода, чай, тощо);

3. оскільки на місці укусу швидко розвивається набряк і кінцівка розпухає, її потрібно звільнити від тісного взуття або одягу, кільця та браслети зняти;

3. знерухомте кінцівку за допомогою імпровізованої шини: палиці або дошки;

4. накладіть на місце укусу чисту пов’язку;

5. якщо впевнені, що дія отрути викликає параліч м’язів — накладіть пов’язку, що тисне, вище місця укусу.

Заборонено:

- намагатися видаляти отруту шляхом розрізання;

- припалювати місця укусу;

- накладати на місце укусу холодний компрес.

Слід також згадати про домашних улюбленців. Мисливські собаки рідко піддаються укусам гадюк і у цих собак зазвичай високий рівень опірності організму. Проте, й для них необхідно вжити заходи надання першої допомоги: невідкладно звернутися до ветеринарної клініки.

Будьте пильними, відпочивайте безпечно!

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь