» ЦИВІЛЬНИЙ ЗАХИСТ » Обірваний провід: прості правила безпеки рятують життя
Обірваний провід: прості правила безпеки рятують життя
Дата: 15.10.2024 15:47
Кількість переглядів: 47
Із настанням осінньо-зимового періоду несприятливі погодні умови – не рідкість. Зливи, сильний вітер, налипання мокрого снігу – ці природні явища можуть призводити до аварійних ситуацій в електромережах, зокрема до обривів проводів.
Енергетики попереджають: нехтування елементарними правилами безпеки можуть становити загрозу ддя здоров'я та життя, тому кожна людина повинна знати, чому падіння на землю дротів небезпечне, та як захистити себе в цьому випадку.
В чому криється небезпека
У разі падіння проводу, що перебуває під напругою, відбувається розтікання струмів замикання. На відкритій місцевості струми розтікаються в радіусі восьми метрів від точок дотику дроту і землі. Якщо людина потрапляє в радіус дії струмів замикання, то вона потрапляє під так звану крокову напругу. Для того, щоб цього не сталося, необхідно дотримуватися кількох правил.
Що слід зробити
залишити небезпечну зону, пересуваючись в зоні дії струмів замикання "гусячим кроком". Для цього потрібно звести ноги разом і не відриваючи їх одна від одної і від землі відійти дрібними ковзаючими кроками на відстань не менше 8 метрів;
не спиратися на сторонні предмети чи землю, не торкатися інших людей;
негайно повідомити про обірваний дріт за єдиним телефоном Служби порятунку 112;
якщо є потерпілі, викликати швидку допомогу за телефоном 103.
Окрім того, про аварійну ситуацію слід повідомити енергетиків АТ "Харківобленерго". Це можна зробити за цілодобовими телефонами кол-центру (м. Харків та Харківська область):
Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності