У Пісочинській громаді за підтримки ЮНІСЕФ впроваджують сімейні форми виховання та покращують догляд за дітьми
Дата: 18.12.2024 14:21
Кількість переглядів: 30
Пісочинська громада – одна з тринадцяти пілотних громад Харківської області, де за підтримки ЮНІСЕФ створюють нову систему виховання та догляду для дітей, які залишилися без батьківського піклування, для того, щоб якомога більше таких дітей опинилися в сім’ях.
Для цього в громадах з липня 2024 року впроваджується проєкт «Посилення альтернативного догляду через підтримку реформи кращого догляду в Харківській області». За час реалізації проєкту вже 37 дівчаток і хлопчиків знайшли люблячі родини на Харківщині.
У межах проєкту, який триватиме до кінця 2025 року, Пісочинська громада отримає багаторівневу допомогу, зокрема нових фахівців, проведення тренінгів для всіх, хто працює з дітьми, навчання для кандидатів у прийомні батьки, створення кращих умови для дітей у сімейних формах виховання.
Посилення соціальної підтримки: нові спеціалісти й тренінги
За сприяння ЮНІСЕФ до громади долучилися ще двоє фахівців. Вони допомагатимуть місцевій службі у справах дітей у роботі з сім'ями, які виховують дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Ці спеціалісти оцінюють потреби родин, сприяють створенню позитивного клімату в сім’ї, належних побутових умов для навчання та розвитку дітей; допомагають у вирішенні певних питань.
Для покращення професійних навичок спеціалістів служб у справах дітей та працівників соціальної сфери організовуються навчальні тренінги. Завдяки отриманим знанням фахівці зможуть удосконалювати методи роботи з дітьми та їхніми сім’ями, ефективно представляти і захищати права дітей.
Супровід та навчання кандидатів у прийомні батьки
Родини, які бажають надати прихисток дитині, яка залишилася без батьківського піклування, отримують соціальний, психологічний та юридичний супровід, усю необхідну інформацію щодо різних форм сімейного виховання, а також доступ до навчання.
У рамках цього проєкту навчання для кандидатів в усиновлювачі, опікуни, піклувальники та тих, хто планує створити прийомну сім’ю, дитячій будинок сімейного типу або патронатну сім’ю вже пройшли 55 людей із 21 громади Харківської області та міста Харкова.
Підтримка та покращення умов сімейних форм виховання
Наразі в Пісочинській громаді 42 дитини виховуються в сім'ях опікунів, 4 дітей - у прийомних сім'ях, а 35 дітей - у дитячих будинках сімейного типу.
Для підвищення виховного потенціалу прийомних батьків, опікунів та батьків-вихователів організовуються навчальні онлайн-тренінги та виїзні зустрічі. До них долучаються такі фахівці, як дитячий психолог, логопед, невролог та інші. Під час подібних занять батьки набувають корисних знань щодо особливостей розвитку дітей, вчаться краще розуміти їхні потреби, ефективно реагувати на виклики виховання, будувати міцні й довірливі стосунки в сім’ї.
У рамках проєкту також передбачено покращення побутових умов для сімей, які взяли дітей на виховання. Громада вже отримала ноутбуки та багатофункціональні пристрої, які допоможуть створити комфортні умови для проживання дітей у родинах.
Крім Пісочинської громади, проєкт працює ще в 12 пілотних громадах області, зокрема в Балаклійській, Богодухівській, Валківській, Зміївській, Ізюмській, Кегичівській, Краснокутській, Лозівській, Златопільській, Близнюківська, Шевченківській та Чугуївській.
Для тих, хто замислюється про те, щоб взяти в родину дитину, але має багато побоювань і запитань, — у Харківська області працює спеціалізована «гаряча лінія» 15-52 або 0-800-300-823 з питань сімейних форм виховання дітей, де можна отримати консультацію, як прийняти дитину в сім’ю.
Також почитати більше про різні способи опіки над дітьми можна на сайті https://dity.gov.ua/
Проєкт Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) «Посилення альтернативного догляду через підтримку реформи кращого догляду в Харківській області» реалізує БФ «Волонтери: дорослі – дітям» спільно зі службою у справах дітей Харківської ОВА та Харківським обласним центром соціальних служб за фінансової підтримки Німецького уряду через Німецький банк розвитку (KFW) та Австрійської агенції з розвитку (ADA, Austrian Development Agency).