Пісочинській громаді надається експертна підтримка із мапування соціальних послуг
Продовжується робота зі створення мапування соціальних послуг та послуг соціального характеру Пісочинській громаді в межах реалізації проєкту "Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми". Експертка Наталія Ачкасова провела з цією метою зустрічі із представниками надавачів соціальних, медичних, освітніх, адміністративних послуг, а також із місцевими жителями громади.
Мапування - це аналітичний процес, під час якого експерт разом із громадою вивчає:
● які соціальні послуги вже надаються,
● хто їх надає,
● чи відповідають вони потребам жителів,
● де існують прогалини — і як їх закрити.
У цьому процесі надзвичайно важлива роль експерта зі створення мапування. Його завдання — не лише зібрати та проаналізувати інформацію, а й разом із представниками громад подивитися ширше: на майбутні виклики, потенціал громади і шляхи для розвитку.
Після мапування громада отримує не просто таблицю, а дорожню карту для покращення якості соціальних послуг. Аналіз даних дозволяє оцінити потреби у послугах у громадах та спрямувати діяльність на розвиток найбільш необхідних. Зокрема, зараз експертна робота сфокусована на виявленні доступності послуг для родин з дітьми віком до 6 років.
"Під час фокус-групових дискусій у Пісочинській громаді обговорили питання доступності та системності організації надання послуг жителям громади, зокрема сім’ям з дітьми, стану задоволення потреб вразливих груп населення у послугах та головне почули думку жителів громади щодо розвитку послуг для дітей віком до 6 років", — розповіла Наталія Ачкасова.
Мапування під супроводом експерта дає можливість громаді побачити зсередини свою систему послуг, зрозуміти сильні сторони, визначити зони розвитку.
Експертна підтримка громаді надається в межах проєкту "Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми" впроваджується Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ) UNICEF Ukraine Консорціумом партнерських організацій за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KFW). В консорціум входять: Українська мережа за права дитини, СОС Дитячі Містечка Україна, ГО "Соціальна Синергія" та Українська освітня платформа.