ХАРКІВСЬКИЙ ОТЦК ТА СП ІНФОРМУЄ
Сьогодні мобілізація — це не просто юридичне поняття. Це реальний крок до посилення нашої оборони, до зміцнення Збройних Сил України та всіх Сил оборони. Це – про можливість ефективно стримувати ворога, це ротація військовослужбовців які вже давно в силах оборони, не допустити повторення жахіть Бучі, Ізюму та інших зруйнованих міст.
Нагадуємо з 24 лютого 2022 року, через збройну агресію росії, на підставі Указу Президента № 69/2022 на всій території України проводиться загальна мобілізація.
У період дії воєнного стану військовозобов'язаним чоловікам віком від 18 до 60 років необхідно:
перебувати на військовому обліку в районному ТЦК та СП за місцем перебування чи проживання;
уточнити особисто в ТЦК та СП свої військово-облікові дані, які буде внесено до Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних та призовників;
оновлювати свої облікові данні;
завжди мати при собі військово-обліковий документ в електронній або паперовій формі разом з документом, що посвідчує особу та пред’являти документи за вимогою уповноваженим особам, зокрема військовослужбовцям ТЦК та СП, поліцейського, представника державної прикордонної служби України;
з'являтися до ТЦК та СП за викликом у зазначені в отриманих ними повістках або мобілізаційних розпорядженнях місце та строки;
військовозобов'язаним громадянам віком від 25 до 60 років, яких визнали обмежено придатними до 4 травня 2024 року, потрібно пройти повторно ВЛК з метою визначення придатності до військової служби, звернувшись до районного ТЦК та СП або отримати направлення через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного та резервіста (Резерв+).
Нагадуємо! З 1 квітня військово-лікарські комісії формують усі постанови з висновками в електронному вигляді. Тепер висновки ВЛК автоматично передаються до реєстру військовозобов’язаних Оберіг, а інформація про придатність або непридатність і дату проходження ВЛК швидше відображається в застосунку Резерв+. Військовозобов’язаному більше не треба особисто передавати постанову ВЛК до ТЦК для внесення в особову справу або чекати, поки комісія надішле паперові документи та їх зафіксують у системі.
Термін проходження медичного огляду до 5 червня 2025 року!
Нагадуюємо у застосунку Резерв+ стали доступні відстрочки для людей з інвалідністю, дані про яких є в Єдиній інформаційній системі соціальної сфери (ЄІССС). Раніше відстрочку онлайн могли оформити лише люди з інвалідністю, дані яких знаходились в реєстрі Пенсійного фонду України (ПФУ), та мали відповідне пенсійне посвідчення. Особам з інвалідністю проходити медогляд непотрібно.
Нагадуємо про оновлення застосунку Резерв+, з’явилися нові сервіси, а саме можливість дізнатися про зміну даних в реєстрі Оберіг та отримати розширену інформацію з нього. Також додалися категорії у запитах виправлення даних.
Користувач може згенерувати у форматі PDF розширену інформацію про себе з Оберегу, щоб бути в курсі, які дані про нього є в реєстрі. Це можна зробити, натиснувши на три крапки електронного військового документа і вибравши відповідний розділ. Також додані push-сповіщення про зміну інформації в Оберезі. На першому етапі це сповіщення про подання та зняття з розшуку.
Крім цього, з’явилися шість нових категорій, які допоможуть виправити неточності в даних:
Статус «Потребує уточнення». Коли про людину є інформація в реєстрі Оберіг, але без прив'язки до ТЦК і це потрібно виправити.
Помилка в персональних даних. Наприклад, неправильно написане ім’я, прізвище чи дата народження.
Статус «Порушення правил військового обліку». Якщо людина вже виправила порушення, проте статус досі відображається.
Статус «На обліку». Коли людина має бути знята або виключена. Наприклад, якщо досягла граничного віку для служби або вступила до лав Сил оборони та більше не є військовозобов’язаною.
Помилка у даних бронювання. Якщо бронювання є, але дані про це не відображаються. Або вони внесені із помилкою.
Актуалізація даних про роботу. Дозволяє оновити інформацію про місце роботи через реєстр Пенсійного Фонду України.
Поважними причинами неприбуття визнаються:
• перешкода стихійного характеру,
• хвороба,
• воєнні дії та їхні наслідки,
• інші обставини, які позбавили можливості прибути у визначені пункт і строк;
• смерть близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича дружини (чоловіка).
У випадках порушення правил військового обліку, законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію на порушників чекає постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу від 17 до 25,5 тисяч гривень.
Нагадуємо 4 травня набув чинності Закон України № 3621-ІХ, який скасував статус «обмежено придатний».
Після проходження ВЛК військовозобов’язаний отримає один із висновків:
1 «Придатний»:
• до військової служби;
• до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони;
2 «Непридатний»:
• до військової служби;
• до військової служби з переоглядом через 6 – 12 місяців (постанова приймається під час дії воєнного стану);
3 «Потребує»:
• звільнення від виконання службових обов'язків на певну кількість календарних днів;
• відпустки для лікування у зв’язку з хворобою на певну кількість календарних днів;
• відпустки для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) на певну кількість календарних днів;
• лікування у закладі охорони здоров’я (установу) на строк не менше певної кількості календарних днів;
4 «Тимчасово непридатний»:
• до проходження зборів (постанова приймається щодо військовозобов'язаних, резервістів, яких призивають на збори);
• до військової служби (вказати дату повторного огляду).
5 Не потребує тривалого лікування (постанова приймається у випадках відсутності потреби у продовженні тривалого лікування).
Ступінь придатності до військової служби встановлюється ВЛК відповідно до Розкладу хвороб.
Отриманий статус автоматично з’явиться у застосунку Резерв+
Просимо всіх, хто має питання щодо мобілізації та військового обліку звертатися:
Харківський ОТЦК та СП:
(066) 033 81 62 (09:00-18:00)
0 800 500 772 (09:00-18:00)
Мобілізація — це захист України та захист кожного нашого міста й села, це наш шанс встояти. Це підтримка тих, хто вже тримає оборону. Це вклад у перемогу, яку ми обов’язково здобудемо. Захищаючи Україну – ми захищаємо своє життя, своїх дітей та майбутнє.
Не будьте байдужими, долучайтеся до захисту!
Кожен українець – важливий у цій боротьбі!
Разом переможемо! Слава Україні