Представники Пісочинської громади взяли участь у воркшопі з підтримки сімей з дітьми раннього віку
1–2 липня 2025 року у Львові відбувся дводенний воркшоп для представників територіальних громад України на тему: «Ранній розвиток дитини в секторі охорони здоров’я на рівні громади: як забезпечити підтримку сім’ї з дитиною та передбачити її в бюджеті».
Захід організував благодійний фонд «СпівДія» у межах програми «Турбота з народження вдома», ініційованої Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) та Міністерством охорони здоров’я України.
Участь у воркшопі взяли представники 13 громад, співпрацівники ЮНІСЕФ, заступник директора Департаменту медичних послуг МОЗ України Андрій Нечипорук та директорка Департаменту видатків бюджету гуманітарної сфери Міністерства фінансів України Леся Іванищук.
Учасники отримали практичні інструменти для впровадження послуги «домашній візит» у громадах, яка дозволяє на ранньому етапі підтримати сім’ї з маленькими дітьми, вчасно виявити потреби та створити сприятливе середовище для розвитку дитини.
У межах програми понад 250 медичних закладів первинної медико-санітарної допомоги з 173 громад України вже надають медико-соціальну підтримку 21 907 дітям по всій країні. Завдяки цьому батьки отримують підтримку з питань грудного вигодовування, харчування, вакцинації, раннього розвитку, профілактики нещасних випадків і виявлення ознак післяпологової депресії.
Нагадуємо, що програма «Турбота з народження вдома» реалізується у нашій громаді - у КНП Пісочинської селищної ради «ЦПМД №2 Харківського району».
У ході воркшопу відбулися інтерактивні тренінги, практичні вправи, обговорення успішних кейсів та моделювання бюджетних програм. Особлива увага приділялась інтеграції соціальних послуг у бюджетне планування, міжсекторальній взаємодії та гендерно орієнтованому підходу до місцевої політики.
Дякуємо за корисні знання та незабутні позитивні враження! Сподіваємося на подальший продуктивний обмін досвідом!
Примітка. Програма «Турбота з народження вдома» реалізується відповідно до нового порядку, затвердженого МОЗ у січні 2025 року, який уніфікує підходи до медичного спостереження за дітьми до чотирьох років. Вона включає чотири обов’язкові домашні візити медичної сестри та шість консультацій у закладах охорони здоров’я.